digitalanedela2020

“Digitālajā nedēļā 2020” izglītos par tehnoloģijām attālinātam darbam

Kā digitālās tehnoloģijas var palīdzēt, strādājot vai mācoties attālināti? Atbildi uz šo sabiedrībā un biznesa vidē šobrīd aktuālo jautājumu varēs rast ikviens interesents, noskatoties tiešraižu sēriju, kas no 23. marta līdz 27. martam norisināsies “Digitālās nedēļas 2020” ietvaros. Tās organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) kopā ar VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”, “Microsoft Latvia”, Kultūras informācijas sistēmu centru un citiem partneriem.

Valstī izsludinātā ārkārtas situācija, kuras mērķis ir ierobežot koronavīrusa “Covid-19” izplatību, ir mainījusi dienaskārtību teju ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Daudziem ir jāapgūst jaunas prasmes un rīki, kas palīdz strādāt vai mācīties attālināti. Tāpēc LIKTA kopā ar partneriem ir sarūpējusi tiešsaistes pasākumus, lai vēstītu par digitālajām iespējām un tehnoloģijām, kas ir īpaši aktuālas attālinātā darba, mācību un pašizolēšanās režīmā. “Digitālajai nedēļai” veltītajās tiešraidēs varēs uzzināt par to, kā tehnoloģijas var palīdzēt biznesam un mācībām, kā rūpēties par digitālo drošību, kā arī par karjeras iespējām informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozarē.

“Ārkārtas stāvokļa ieviešana, lai cīnītos ar vīrusa pandēmiju, ir būtiski paātrinājusi Latvijas uzņēmumu digitālo nobriešanu – dažādu nozaru uzņēmējiem ļoti īsā laikā jāspēj ieviest praktiskus risinājumus, lai nodrošinātu uzņēmuma vadību, biznesa procesu norisi un darbinieku saziņu attālināti. Pat ja daudzos uzņēmumos par to ir domāts iepriekš, tagad pārmaiņas ir jāievieš rekordātrā tempā. “Digitālās nedēļas” ietvaros notiekošie tiešsaistes pasākumi būs noderīgi ikvienam uzņēmējam, kas meklē atbildes uz jautājumu, kā pēc iespējas efektīvāk izmantot digitālās tehnoloģijas, lai organizētu darbu pašreizējos apstākļos,” uzsver LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

“Vēl pirms dažiem gadiem attālināta darba organizēšanā lielākais izaicinājums bija piemērotu IKT risinājumu atrašana. Šodien modernie tehnoloģiju rīki nodrošina visu tam nepieciešamo. Lielākais izaicinājums ir pārkārtoties jaunām darba organizācijas formām ļoti īsā laikā. Tāpēc mūsu prioritāte šobrīd ir atbalstīt Latvijas uzņēmumus un mācību iestādes pārejai uz darbu attālināti gan tehnoloģiski, gan procesu un komandu vadībā,” saka Renāte Strazdiņa, “Microsoft” vadītāja Baltijā.

“Digitālā nedēļa 2020” tiks atklāta 23. martā plkst. 11:00 ar tiešraidi “Gudrā Latvija: Digitālo iespēju nedēļa”. Tās laikā LIKTA prezidente Signe Bāliņa informēs par digitālajām iespējām un IKT rīkiem uzņēmējdarbības digitalizācijai, kā arī LIKTA iniciatīvas “Gudrā Latvija” rezultātiem. Projekta ietvaros tika analizēts Latvijas uzņēmumu digitālais briedums – spēja efektīvi izmantot tehnoloģijas atbilstoši laikmeta tendencēm. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Āris Dzērvāns pavēstīs par valsts attālinātajiem pakalpojumiem. Izplatītākos mītus par attālināta darba organizēšanu kliedēs “Microsoft” vadītāja Baltijā Renāte Strazdiņa, bet Kultūras informācijas sistēmu centra (KISC) direktors Armands Magone informēs par KISC piedāvātajiem bezmaksas kultūras resursiem tiešsaistē. Tiešraidi noslēgs Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis, prezentējot, kā mobilā lietotne “eParaksts mobile” var palīdzēt uzņēmējiem starptautiskajā darbībā. Diskusiju vadīs LIKTA valdes loceklis Uldis Dzenis.

„Digitālā nedēļa” tiek organizēta Eiropas kampaņas „ALL Digital Week 2020” ietvaros (https://alldigitalweek.eu/), kur Latvija piedalās jau 11. reizi. “Digitālās nedēļas” mērķis ir pievērst uzmanību IKT prasmju nozīmei nodarbinātības un konkurētspējas jomā, IKT karjeras sniegtajām iespējām, kā arī digitālo tehnoloģiju izmantošanai uzņēmējdarbībā, valsts pārvaldē un ikviena iedzīvotāja ikdienā.