LIKTA

Digitālā nedēļa 2022

 

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Latvijas Digitālo prasmju partnerības partneriem 2022. gadā no 21. marta līdz 25. martam rīko Digitālo nedēļu Latvijā.

Digitālā nedēļa Latvijā tiek organizēta sadarbībā ar European ALL DIGITAL Weeks 2022 un Latvijā notiks jau 13. reizi! 

Digitālā nedēļa ir nacionāla, ikgadēja informēšanas un motivēšanas izglītības kampaņa, lai aicinātu sabiedrību un uzņēmējus apgūt jaunas digitālās prasmes. Nedēļas mērķis ir arī veltīt īpašu uzmanību IKT karjeras un ar digitālām tehnoloģijām saistītu darbu izvēles motivēšanai.

Eiropas kampaņas European ALL DIGITAL Weeks 2022 galvenais mērķis ir veidot kopēju Eiropas mēroga informatīvo kampaņu digitālo prasmju attīstības veicināšanai, iesaistot atbilstošās privātā, publiskā un nevalstiskā sektora organizācijas, veicināt Eiropas un nacionālā līmeņa digitālo prasmju atbalsta un attīstības aktivitātes.

Nedēļas mērķis ir arī veltīt īpašu uzmanību IKT karjeras un ar digitālām tehnoloģijām saistītu darbu izvēles motivēšanai, veidojot dialogu starp IKT nozares, publiskā sektora, NVO un mērķa grupu pārstāvošām organizācijām Eiropas un nacionālā mērogā. Kampaņu Eiropas mērogā koordinē ALL Digital, to atbalsta Komunikācijas tīklu, satura un tehnoloģijas ģenerāldirektorāts (DG CONNECT) un Izglītības un Kultūras direktorāts (EAC).

Nacionālais koordinators Latvijā:

  • Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (Organizators);

Digitālās nedēļas 2022 galvenās tēmas :

  • Pirmdiena, 21. marts: Digitālās Prasmes – DTP2021-27 mērķi un Digitālo prasmju memoranda prioritātes Latvijā;
  • Otrdiena, 22. marts: Prasmes biznesam un nodarbinātībai;
  • Trešdiena, 23. marts: Pakalpojumi un digitālā identitāte;
  • Ceturtdiena, 24. marts: Drošība un kritiskā domāšana;
  • Piektdiena, 25. marts: Prasmes un infrastruktūra.

Digitālā nedēļa Latvijā notiek jau trīspadsmito gadu. 2021. gadā Latvija atkal bija viena no aktīvākajām nedēļas dalībniecēm starp visām kampaņas dalībvalstīm Eiropas Savienībā (ES). 2021. gadā Digitālās nedēļas laikā tika organizēti gan centrālie pasākumi un diskusijas, kam varēja sekot līdzi interneta tiešraidēs, gan arī citi tiešsaistes pasākumi, ko organizēja partneri visos Latvijas reģionos: skolās un bibliotēkās, nevalstiskajās organizācijas, pašvaldībās un uzņēmumos.

Kopumā Latvijā norisinājās vairāk kā  130 dažādi tiešsaistes pasākumi. Tiešraidēs, ko pārraidīja TV24 un LIKTA Facebook kontā, Nedēļas centrālajos pasākumos tika sasniegta vairāk nekā 157407 cilvēku liela auditorija.

Plašāka informācija: www.e-prasmes.lv