DIGITĀLĀ NEDĒĻA

Digitālās nedēļas” dalībnieku skaits Latvijā šogad sasniedzis 28 552 cilvēkus, kas apliecina iedzīvotāju lielo interesi par iespēju apgūt jaunas e-prasmes un kļūt modernākiem, digitālākiem un dzīvot ērtāk. Šā gada dalībnieku skaits ir par gandrīz 4000 dalībnieku vairāk nekā pērn (24 738).

Kopumā “Digitālās nedēļas” laikā no 25. līdz 29.martam organizēti 600 pasākumi (2018.gadā – 524) 202 Latvijas pilsētās, novados un pagastos (pērn – 161). Reģionos dažādas aktivitātes organizēja valsts un pašvaldību iestādes, bibliotēkas, skolas, nevalstiskās organizācijas, iesaistot apmeklētājus klātienes pasākumos, aicinot uz tiešraidēm no pasākumiem citviet, organizējot tiešsaistes testus par digitālajām prasmēm u.c.

              Tiešsaistes aptaujās un testos nedēļas laikā piedalījušies 2694 cilvēki, savukārt mājaslapa eprasmes.lv šajā laikā skatīta 15 252 reizes, gan meklējot informāciju par pasākumu norisi, gan piedaloties jau minētajos testos, gan izmantojot vietni, lai skatītos tiešraides no “Digitālās nedēļas” centrālajiem pasākumiem.

“Šogad “Digitālās nedēļas” aktivitātēs iesaistījušies nepilni 29 tūkstoši cilvēku, tas apliecina Latvijas iedzīvotāju lielo interesi par tehnoloģijām un gatavību iegūt jaunas zināšanas un prasmes. Īpaši svarīgi tas ir digitālās transformācijas laikmetā, kad mūsu konkurētspēju un produktivitāti noteiks spēja apgūt jaunas prasmes, gudri izmantot jaunās tehnoloģijas. Tas ir izaicinājums arī jebkuram uzņēmumam, jo tiek prognozēts, ka vismaz 40% uzņēmumu pārtrauks savu darbību nākamajos 10 gados, ja vien tie tehnoloģiski nemainīsies. Saskaņā ar LIKTA veikto aptauju vieni no lielākajiem šķēršļiem digitālajai izaugsmei ir zināšanu trūkums un speciālistu nepietiekamība. “Digitālā nedēļa” ir ne tikai lielisks veids kā palielināt izpratni par tehnoloģijām, bet arī iedrošināt mūs visus tās gudri un jēgpilni izmantot,” uzsver Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente, profesore Signe Bāliņa.

Ikgadējā informatīvā kampaņa “Digitālā nedēļa 2019”, agrāk dēvēta par “E-prasmju nedēļu”, visā Latvijā tiek organizēta Eiropas kampaņas “All Digital Week” ietvaros un notika jau desmito reizi. To organizē LIKTA un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar “Microsoft Latvia”, Latvijas Valsts radio un televīzijas centru un Kultūras informācijas sistēmu centru. Šogad nedēļas vadmotīvs bija “Gudrā Latvija – sabiedrības, valsts un uzņēmumu digitālā transformācija”, būtiskākie pasākumos apskatītie temati bija digitālās prasmes nākotnes digitālajam darbam, sabiedrības, valsts un uzņēmumu digitālā transformācija, digitālā identitāte un citi.

Iepriekšējo deviņu gadu laikā Latvijā kopumā organizēti 4662 klātienes pasākumi, kuros piedalījušies 249 tūkstoši cilvēku. Aktivitāšu organizēšanā iesaistījušies vairāk nekā 1020 sadarbības partneri – uzņēmumi, bibliotēkas, valsts iestādes, izglītības iestādes, nevalstiskās organizācijas u.c.