Digitālā nedēļa 2019 Jelgavā un Ventspilī

Aizvadīti pasākumi jauniešiem Ventspilī un Jelgavā –
„Digitālās prasmes nākotnes darbam”

“Digitālā nedēļa” Ventspilī un Jelgavā noslēdzās ar iedvesmas pasākumiem jauniešiem “Digitālās prasmes nākotnes darbam”, kuru laikā jauniešiem bija iespēja gan tikties ar IKT uzņēmumu vadītājiem, gan radošajās darbnīcās apgūt dažādas digitālās prasmes.

Jelgavā jauniešiem bija iespēja klausīties iedvesmas stāstus „IT nākotnes karjerai”. Tajā viesojās uzņēmēji, kuri atraduši sevi IT nozarē, īstenojot savus sapņus. Par iespējām jauniešiem mūsdienu digitālajā, globālajā pasaulē pieredzē dalījās Madara Ansviesule, uzņēmuma „Visas Iespējas” projektu vadītāja, savukārt Gatis Zvejnieks, uzņēmuma “Overly” līdzdibinātājs stāstīja par savu ceļu uz veiksmīgu IT uzņēmumu.

Savukārt Ventspilī ar vairāk kā 120 jauniešiem tikās īpašie viesi – jauno tehnoloģiju entuziasts un zinātājs, tehnoloģiju bloga “Kursors.lv” idejas autors un “TestDevLab” sabiedrisko attiecību vadītājs Kristaps Skutelis un influenceris un hip-hop izpildītājs Edavārdi. Pasākuma ietvaros par digitālā satura radīšanu un populārākajiem sociālajiem tīkliem Latvijā jauniešiem pastāstīja Ventspils pilsētas domes Mārketinga nodaļas speciāliste, sociālo tīklu kontu administratore Marija Černišova. Fotogrāfs Edgars Zviedrāns iepazīstināja skolēnus ar fotografēšanas knifiem un fotogrāfa profesiju. Savukārt ar pieredzi savas biznesa idejas īstenošanā dalījās Ventspils jaunuzņēmumu SIA “Trempel”, SIA “Smubic”, SIA “Penguin Stories” pārstāvji.

KONKURSS

*Konkursa darbi ir jāiesniedz līdz 15.maijam.

Pasākumu laikā jaunieši tika aicināti arī piedalīties konkursā „Digitālās prasmes nākotnes darbam 2019”, kurā jauniešiem ir iespējams izstrādāt un iesniegt darbus līdz šī gada 15. maijam. 

Konkursa mērķis ir attīstīt jauniešos prasmes, kas būs nepieciešamas nākotnes digitālajām profesijām un iepazīstināt skolēnus ar dažādām digitālās karjeras un darbu iespējām, veicinot izprati par digitālās jomas nozīmīgumu nākotnes profesijās. 

Konkursa laikā jauniešiem tiek piedāvāts veidot aprakstus 10 nākotnes profesijām – mašīnmācīšanās inženieris, robotu treneris, virtuālās realitātes veidotājs, mākslīgā intelekta attīstītājs, 3D inženieris, 5G lielceļu pārvaldnieks, influenceris, mākoņu arhitekts, datu detektīvs, gudro māju dizaineris.

Dalībnieks var izvēlēties vienu vai vairākas profesijas un izstrādāt profesiju aprakstus. Darbi jāveido un jāiesniedz digitālā formātā, mēģinot atbildēt uz tādiem jautājumiem kā, piemēram – kādi būs konkrētās profesijas pārstāvja darba pienākumi, kas jāapgūst skolā, lai varētu strādāt šādu darbu utt.