Datorikas skolotāju konference

Lai datorikas skolotāji labāk sagatavotos 2019./2020. mācību gadam, IT izglītības fonds Start(IT), kas ir izstrādājis bezmaksas materiālus datorikas un programmēšanas pamatu apguvei skolās, aicina skolotājus līdz 14. augustam pieteikties datorikas skolotāju konferencei inovāciju kvartālā VEFRESH. Tajā uzstāsies zinoši un iedvesmojoši nozares eksperti, kā arī konferencē būs iespēja izmēģināt un apskatīt biznesā aktuālās inovācijas un tehnoloģijas.

26.augustā, VEF Kultūras pilī, 9:00 līdz 17:00.

Pieteikšanās līdz 14. augustam. 

Datorikas skolotāju konference notiks 26.augustā, VEF Kultūras pilī (Rīgā, Ropažu ielā 2) no plkst. 9:00 līdz 17:00. Konferenci atklās Latvijas izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītājs Guntars Catlaks un informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmuma Accenture vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs. Konferencē uzstāsies Accenture Inovāciju studijas Mākslīgā intelekta nodaļas vadītājs Staņislavs Hiļčuks, kvantu datorzinātnieks, Latvijas Universitātes profesors Andris Ambainis, eTwinning koordinators Latvijā Kristaps Auzāns, Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģiju fakultātes doktorants Ēvalds Urtāns, TechHub līdzdibinātājs Ernests Štāls, vairāku jaunuzņēmumu jeb startup uzņēmumu dibinātāja, Riga TechGirls līdzdibinātāja Anna Andersone, VEFRESH kustības vadītājs Viesturs Celmiņš, Latvijas Dizaina padomes priekšsēdētāja Jeļena Solovjova, Baltic3D.eu īpašnieku pārstāvis Didzis Dejus un citi.

 

Konferences laikā VEF Kultūras pils vestibilā būs izvietoti uzņēmumu Accenture, Latvijas Mobilā Telefona, Baltic3D.eu, ZZ Dats un VISMA stendi, kuros uzņēmumi demonstrēs biznesā aktuālās inovācijas, tehnoloģijas un izglītības iniciatīvas, kā arī zinoši eksperti atbildēs uz konferences apmeklētāju jautājumiem.

 

Konferencē ir aicināti pieteikties Latvijas informātikas, datorikas, programmēšanas, dizaina un tehnoloģiju skolotāji, kā arī citi ieinteresētie izglītības iestāžu pārstāvji. Pieteikšanās līdz 14.augustam: ŠEIT

 

“Latvijā programmēšanas skolotāji ir zelta vērtē, tāpēc ir būtiski viņiem nodrošināt iespēju saņemt nepieciešamās zināšanas, lai pēc Skola 2030 izstrādātā vidusskolas pilnveides modeļa, vispārējās izglītības iestādēs varētu pasniegt augstākā līmeņa progammēšanas kursus. Programmēšanas skolotāji ir tie, kas palīdz skolēniem apgūt jaunas zināšanas un sagatavo viņus studijām. Šobrīd neviena tautsaimniecības joma nav iedomājama bez IT prasmēm, līdz ar to skolotāju gatavībai un kompetencei pasniegt programmēšanu ir liela loma, lai Latvijā nākotnē palielinātu IT speciālistu skaitu,” uzsvēra Start(IT) vadītāja Evija Goluba.

 

Start(IT) ir sociāls izglītības projekts ar mērķi palielināt Latvijas skolēnu skaitu, kuri padziļināti apgūst IT prasmes. Start(IT) bez maksas piedāvā apgūt datoriku un programmēšanas pamatus portālā www.startit.lv. Start(IT) atbalstītāji ir Accenture, Rīgas Tehniskā universitāte, MAK IT, eazyBI, Emergn, VEFRESH. Start(IT) sadarbības partneri ir VISC, Baltic3D.eu, Latvijas Universitāte, Latvijas Informācijas un Komunikācijas tehnoloģijas asociācija, Latvijas Informātikas skolotāju asociācija,  Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Rīgas 22. vidusskola, Skola2030 un Transporta un sakaru institūts.