Darba aizsardzības procesu digitalizācija Latvijā ar Meemo E-work safety attīstību

Projekta/iniciatīvas/risinājuma nosaukumsDarba aizsardzības procesu digitalizācija Latvijā ar Meemo E-work safety attīstību 
Apraksts

Meemo E-work safety īsā laikā uzņēmuma vadībai sniedz pārskatu par uzņēmuma atbilstību drošības prasībām, atbildīgajiem skaidri veicamo uzdevumu sarakst un termiņus, bet darbiniekiem, ērtu un interaktīvu veidu kā veikt periodiskās apmācības darba vietā. Risinājums nodoršina katram uzņēmumam iespēju pāriet uz pilnībā elektronisku dokumentu apriti un atteikties katru gadu drukāt, parakstīt un glabāt fizisko dokumentu mapi ar ko līdz šim asociējās darba aizsardzība vairumā uzņēmumu.

Risinājums palīdz būtiski samazināt patērēto laiku ikdienā uz administratīvā un atkārtojošā darba apjomu, gan apstiprinot ikgadējos dokumentus, gan darbinieku ievadi darbā. Turpmāk pēc darbnieka ievades personālvadības sistēmā, atbildīgais var veikt pāris vienkāršas darbības, lai izpildītu visas atbilstošās normatīvu un cilvēka amatam attiecināmās prasības no darba aizsardzības viedokļa. Turklāt, sistēma laicīgi atgādina par svarīgākajiem termiņiem un uzdevumiem, lai nerodas būtiskas cilvēciskās kļūdas procesu pārvaldībā un mainībā. 

FotoFoto, ilustrācijas vai logo, kas saistās ar šo projektu, iniciatīvu vai risinājumu (vēlams labā kvalitātē)
Mājaslapahttps://meemo.tech/
MērķauditorijaRisinājuma galvenā mērķauditorija ir uzņēmumi ar lielu nodarbināto skaitu un sarežģītu iekšējo struktūru. Sistēmas ikdienas galvenie lietotāji ir personālvadītāji, kvalitātes vadītāji, rūpnīcu vai struktūru galvenie atbildīgie, kas atbild par drošības prasību ievērošanu no to padoto puses. Tomēr risinājumu izmanto arī jekburš no nodarbinātajiem stājoties darba attiecībās un atkārtoti pēc gada pildot atbilstošās drošības apmācības, aptiprinot dokumentāciju un citas lietas. 
TvērumsŠobrīd risinājums tiek izmantots tikai Latvijā, bet tvērums, kas var izmantot šo risinājumi ir jebkurš uzņēmums, jo risinājums ir veidots atbilstoši normatīvo aktu prasībām ar ko saskarās katrs uzņēmums. Turklāt, OSHA pamatstandarti ir līdzīgi gandrīz visās attīstītajās valstīs pasaulē. 
Sākuma datums2018. gada sākums 
Beigu datums2019. gada augusts (1.0 versija) 2021. gada novembris (2.0 versija)
Organizācija/UzņēmumsSIA Miittech, Armands Kalniņš 
Papildu informācijaRisinājums iltermiņā patiesībā atrisina daudz lielāku un nozīmīgāku problēmu, kas ir pastāvējusi līdz šim. Proti, formālisms un administratīvais darbs tik ļoti ir dominējis, ka galvenais mērķis – darbinieku faktiskā drošība un veselība – vairumā gadījumu ir bijusi otrā plānā. Neviens nevarēja pateikt tendences, galvenos problēmjautājumus, mērīt veikto izmaiņu ietekmi un citas lietas. Automatizējot šos pamatprocesus, tas dod platformu, ko izmantot, lais sansiegtu iepriekš minētās ieceres. Vienglga, dokumets ir fiziskā vai elektroniskā formā pats par sevi neuzlabos darbinieka veselību darba vidē, tas ir nākamie soļi, kas tiek vai netiek veikti. Mūsu risinājums šo iespēju turpmāk arī sniegs. Neviens nezināja vai nevarēja iegūt datus ar ko tālāk strādāt.