Citrus Solutions vadības komandai pievienojas Dāvis Eniks un Jānis Saušs

19. februārī darbu Citrus Solutions vadības komandā uzsāk Dāvis Eniks – SIA Citrus Solutions izpilddirektors un Jānis Saušs – meitas uzņēmuma Vācijā – Citrus Solutions GmbH direktors. Jauno vadītāju līdzšinējā pieredze un zināšanas sniegs atbalstu abu uzņēmumu biznesa attīstībā gan Latvijā, gan Vācijā.

 “Novērtējam, ka Citrus Solutions uzņēmumi ir pievilcīgi darba tirgū, jo atlases procesā bija jāizvērtē tiešām spēcīgi kandidāti. Šobrīd uzņēmumi strādā ar virkni vērienīgiem projektiem, kuri uzlabo valsts infrastruktūru un dzīves kvalitāti gan Latvijā, gan Vācijā. Mums jau ir  ļoti zinoša profesionāļu komanda, specifiskie sertifikāti, kas ļauj strādāt arī kritiskas infrastruktūras objektos – tā ir ļoti vērtīga biznesa niša. Citrus Solutions uzņēmumiem ir visi priekšnosacījumi, lai augtu un attīstītos, tādēļ atlases procesā īpašu uzmanību pievērsām kandidātu pieredzei un pieejai biznesa vadībai. Esmu gandarīts, ka ir atrasti divi spēcīgi vadītāji, kas ar svaigu skatu un enerģiju gatavi uzņemties Citrus uzņēmumu vadību,” saka Uldis Tatarčuks, Tet valdes priekšsēdētājs.

Jaunais SIA Citrus Solutions izpilddirektors Dāvis Eniks par savu mērķi norāda Citrus Solutions izaugsmi: “Citrus Solutions jau šobrīd ir Latvijas būvniecības nozares līderis. Mūsu komandas mērķis būs šo pozīciju ne tikai noturēt, bet arī pieņemt jaunus izaicinājumus, lai sasniegtu vēl vairāk. Man ir gandarījums pievienoties komandai, ar kuru cieši sastrādāsimies šī mērķa sasniegšanā”.

Dāvis Eniks ir stratēģiski domājošs, uz rezultātiem orientēts vadītājs ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi būvniecības un ražošanas nozares uzņēmumos. Līdz šim viņš bija Lielbritānijas tirgus komercdirektors “UPB” AS un veiksmīgi spēja nodrošināt uzņēmuma biznesa izaugsmes mērķu sasniegšanu. Vienlaikus Dāvis Eniks bija arī UPB grupas uzņēmumā “Aile Grupa” SIA valdes loceklis, kur nodrošināja uzņēmuma darbības pārraudzību, iekšējo procesu uzlabošanu un vadīja uzņēmējdarbības attīstības stratēģiju. Savukārt no 2013.gada līdz 2022.gadam Dāvis strādāja “Skonto Group” uzņēmumos, piedzīvojot karjeras izaugsmi no projektu vadītāja par izpilddirektoru “Skonto Plan UK” Ltd un valdes locekli “Skonto Plan” SIA.

Jānis Saušs, jaunais Citrus Solutions GmbH direktors, iepriekš Skonto grupas uzņēmumā “Skonto Prefab” SIA vadīja projektu vadības daļu un pildīja valdes locekļa pienākumus. Attiecīgi viņa atbildībā bija komandas vadība, procesu ieviešana, kā arī starptautisku projektu, ar kopējo apgrozījumu virs 30 miljoniem eiro gadā, vadību un uzraudzību. Pirms tam strādājis arī “Lidl Latvija” SIA kā būvniecības vadības nodaļas vadītājs, atbildot par Lidl tīkla veikalu būvniecību.

“Kopā ar komandu mans mērķis ir nostabilizēt uzņēmuma pozīciju Vācijā un veidot veiksmīgas ilgtermiņa sadarbības ar klientiem. Citrus Solutions ir viens no vadošajiem uzņēmumiem Latvijas tirgū ar ambīciju sasniegt augstus mērķus arī Vācijā, tādēļ esmu gandarīts pievienoties profesionālajai komandai, jo spēcīgu komandu uzskatu par galveno veiksmes atslēgu uzņēmumiem,” uzsver Jānis Saušs. 

Citrus Solutions valdē turpina strādāt Kārlis Kostjukovs un Raimonds Gerbis. Mēneša sākumā izmaiņas veiktas arī SIA Citrus Solutions uzņēmuma struktūrā, izveidojot Projektēšanas un būvniecības dienestu, kura vadībā būs Kārlis Kostjukovs.

Par uzņēmumu:

Uzņēmums SIA Citrus Solutions dibināts 2005. gadā, un šobrīd ir viens no vadošajiem inženiersistēmu projektēšanas un būvniecības uzņēmumiem Latvijā un ir daļa no SIA Tet grupas, kuras akcionāri ir Latvijas Republika (51%) un Telia Sonera (49%). Citrus Solutions veic projektēšanas, būvniecības un uzturēšanas pakalpojumus privātajiem un valsts pasūtītājiem, tai skaitā, arī valsts nozīmes un kritiskās infrastruktūras objektos. 2018. gadā tika nodibināts meitas uzņēmums Vācijā – Citrus Solutions GmbH, kurš darbojas Vācijas tirgū. Citrus Solutions uzņēmumu grupas, kurā ietilpst SIA Citrus Solutions un Citrus Solutions GmbH, neauditētie konsolidētie finanšu dati liecina, ka 2023.gadā kopējais uzņēmuma apgrozījums sasniedzis vēsturiski lielāko līmeni – 95,11 miljonus eiro. Straujā biznesa pieauguma pamatā ir vairāku apjomīgu un sarežģītu projektu īstenošana, starp kuriem ir darbi, kas saistīti ar valsts infrastruktūras uzlabošanu un valsts drošību, piemēram, projektēšanas un būvniecības darbi pie Latvijas – Baltkrievijas robežas infrastruktūras izbūves, Jaunā Liepājas cietuma kompleksa būvniecība, inženiertehniskie risinājumi stratēģiskos projektos, tajā skaitā Nacionālo bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas, Tieslietu ministrijas un Aizsardzības ministrijas objektos. Optikas tīklu izbūvē tika turpināts nostiprināt līdera pozīcijas Latvijā un vērsties plašumā Vācijas tirgū.

Informāciju sagatavoja:

Anna Celma
Komunikācijas speciāliste
Tel. 29412030
E-pasts: anna.celma@citrus.lv