“Citrus Solutions” mainās vadības komanda

Uzņēmuma līdzšinējā izpilddirektore Jūlija Zandersone paziņojusi par lēmumu aiziet no amata, kas saistīts ar interesi attīstīt savu karjeru citā jomā.  J. Zandersone savus amata pienākumus pildīs līdz augusta beigām.  Uz jaunā “Citrus Solutions” izpilddirektora amatu izsludināts konkurss. Līdz jauna izpilddirektora un valdes priekšsēdētāja iecelšanai, no 2023.g. 1.septembra tā funkcijas pildīs uzņēmuma projektēšanas dienesta direktors Kārlis Kostjukovs.

Pēc trīspadsmit gadu karjeras uzņēmumā “Citrus Solutions”, tai skaitā sešiem gadiem izpilddirektores amatā, nolēmusi amatu atstāt Jūlija Zandersone. Savas darbības laikā Jūlija sekmējusi būtisku uzņēmumu grupas izaugsmi.

Uldis Tatarčuks – Tet grupas izpilddirektors un valdes priekšsēdētājs – “Izmantojot iespēju, vēlos pateikties Jūlijai par veiksmīgo “Citrus Solutions” attīstību pēdējo gadu laikā. Ir izveidota laba komanda, kas ne tikai veiksmīgi realizēs esošos projektus, bet arī spēs turpināt veiksmīgu un stabilu uzņēmuma attīstību nākotnē. Mēs visi esam nedaudz bēdīgi, ka Jūlija ir izvēlējusies jaunu attīstības ceļu ārpus Tet grupas, tomēr, mēs saprotam, ka izaugsme reizēm prasa drosmīgus lēmumus un novēlam izdošanos!,” norāda Uldis Tatarčuks.

 “Laikā, kad pievienojos uzņēmumam, tā apgrozījums bija 23 milj. EUR, kas pamatā tika iegūts no mātes uzņēmuma. Šobrīd “Citrus Solutions” ir starptautiska uzņēmumu grupa ar gandrīz 90 milj. EUR apgrozījumu. Tā ir vērienīga izaugsme. Līdz ar uzņēmumu esam auguši un attīstījušies mēs visi. Pēdējā laikā aizvien vairāk aizdomājoties par turpmāko personiskās izaugsmes ceļu, es sāku saprast, ka ir jāliek lietā drosme un jākāpj nezināmajā, šoreiz ārpus man tik mīļā Citrusa. Es pateicos visiem kolēģiem no “Citrus Solutions” un Tet grupas, mūsu partneriem, klientiem par kopā paveikto. “Citrus Solutions” ir lieliska komanda, spēcīga valde, akcionāru atbalsts – visi priekšnosacījumi, lai augtu un attīstītos,” komentējot savu lēmumu sacīja Jūlija Zandersone.

Līdz jauna izpilddirektora un valdes priekšsēdētāja iecelšanai, no 2023.g. 1.septembra, tā funkcijas pildīs “Citrus Solutions” projektēšanas dienesta direktors Kārlis Kostjukovs. Pašlaik notiek konkurss uz izpilddirektora amatu.  Pretendenti aicināti iesniegt pieteikumus elektroniski līdz 2023.g. 15.augustam. Jaunajam “Citrus Solutions” vadītājam būs jāīsteno uzņēmuma ambiciozā stratēģija, kuras mērķis ir nodrošināt gan ievērojamu izaugsmi, gan vadīt būvniecības nozari efektivitātes, digitalizācijas un ilgtspējas virzienā.

Uzņēmums SIA Citrus Solutions dibināts 2005. gadā, un šobrīd ir viens no vadošajiem inženiersistēmu projektēšanas un būvniecības uzņēmumiem Latvijā un ir daļa no SIA Tet grupas, kuras akcionāri ir Latvijas Republika (51%) un Telia Sonera (49%). Citrus Solutions veic projektēšanas, būvniecības un uzturēšanas pakalpojumus privātajiem un valsts pasūtītājiem, tai skaitā, arī valsts nozīmes un kritiskās infrastruktūras objektos. 2018. gadā tika nodibināts meitas uzņēmums Vācijā – Citrus Solutions GmbH, kurš darbojas Vācijas tirgū. Citrus Solutions uzņēmumu grupas, kurā ietilpst SIA Citrus Solutions un Citrus Solutions GmbH, neauditētie konsolidētie finanšu dati liecina, ka 2022.gadā kopējais uzņēmuma apgrozījums palielinājies par 68%, sasniedzot vēsturiski lielāko līmeni – 88,23 miljonus eiro (2021. gadā attiecīgi – 52,46 miljoni eiro). Straujā biznesa pieauguma pamatā ir vairāku apjomīgu un sarežģītu projektu īstenošana, starp kuriem ir darbi, kas saistīti ar valsts infrastruktūras uzlabošanu un valsts drošību, piemēram, projektēšanas un būvniecības darbi pie Latvijas – Baltkrievijas robežas infrastruktūras izbūves, Jaunā Liepājas cietuma kompleksa būvniecība, inženiertehniskie risinājumi stratēģiskos projektos, tajā skaitā Nacionālo bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas, Tieslietu ministrijas un Aizsardzības ministrijas objektos. Optikas tīklu izbūvē tika turpināts nostiprināt līdera pozīcijas Latvijā un vērsties plašumā Vācijas tirgū.

Informāciju sagatavoja:

Anna Celma
Komunikācijas speciāliste
Tel. 29412030
E-pasts: anna.celma@citrus.lv