LIKTA jaunumi

Attālinātā darba tendences

Gan darbavietas, gan skolas šobrīd piedzīvo drastiskas pārmaiņas, un miljoniem cilvēku visā pasaulē joprojām cenšas pielāgoties jaunai ikdienai. Microsoft laidis klajā savu pirmo “Attālināta darba tendenču apskatu” (Remote Work Trend Report), kas analizē produktivitātes tendences un to, kā attālināts darbs ietekmē saziņu, iesaisti un sadarbību.

Lūk, interesantākās atziņas!

Mēs visi atrodam jaunus veidus, kā sadarboties un būt produktīviem brīdī, kad esam spiesti gan strādāt, gan mācīties attālināti:

  • Pāris nedēļu laikā no marta vidus par 200% pieauga videozvanu minūšu skaits – no 900 miljoniem līdz 2,7 miljardiem dienā.
  • Gandrīz 200 000 lietotāju 175 valstīs izmanto Teams for Education, kas ļauj pedagogiem sadarboties ar saviem izglītojamiem virtuālajā klasē.

Cilvēkiem ir nepieciešama pēc iespējas ciešāka saziņa. Kādreiz video bija patīkama papildu iespēja, tagad tā ir nepieciešamība:

  • Teams lietotāji tagad videozvanu laikā slēdz iekšā videokameru divreiz biežāk nekā pirms pandēmijas, kas norāda uz to, cik svarīgs ir acu un vizuālais kontakts cilvēkiem, kuri strādā un mācās attālināti. Videozvanu kopējais daudzums jau martā pieauga par 1000%. Pētniece Dr. Fiona Kerra skaidro, ka acu un fiziskais kontakts ar citiem cilvēka ķermenī samazina stresa hormonu līmeni, un šajā laikā jau esam noilgojušies pēc savstarpējās komunikācijas – ja nav iespējams tikties, tad vismaz varam redzēties tiešsaistē.

Vīrusa vairāk skartajās valstīs un nozarēs darbinieki izvēlas elastīgākas darba stundas, lai labāk saskaņotu darba un personiskās dzīves vajadzības:

  • No februāra līdz marta beigām Teams lietotāju skaits mobilajās ierīcēs trīskāršojās. Visspilgtāk tas bija redzams Itālijā un Spānijā, bet no nozarēm – publiskajā sektorā un izglītībā.
  • Marta laikā vidēji par vienu stundu pieauga laiks no brīža, kad cilvēks pirmo reizi ieiet Teams lietotnē līdz brīdim, kad viņš tajā ieiet pēdējo reizi.

Pandēmija uz visiem laikiem mainīs to, kā mēs strādājam un savstarpēji sadarbojamies:

  • Ķīnā arī pēc pandēmijas ierobežojumu mīkstināšanas jaunu lietotāju skaits Teams ik dienas ir divas reizes lielāks nekā janvāra beigās. Arī aktīvo lietotāju skaits turpina pieaugt.

Par Microsoft Latvia

Microsoft pārstāvniecība Latvijā ir dibināta 1999. gadā, un 2020. gadā kompānijai no gandrīz 360 partneriem ir 87 zelta un sudraba sertificētie partneri, kuri kopā nodarbina vairākus tūkstošus darbinieku un Latvijas tautsaimniecībā veido vienotu, inovatīvu un ražojošu struktūru ar būtisku kopējo devumu valsts IKP. Microsoft Latvia profesionāļi jau vairāk nekā 20 gadu nodrošina partneru atbalstu, servisu un risinājumu izstrādi, kā arī mārketinga kampaņas. Jāuzsver, ka Microsoft Latvijā dažādu sabiedrības labuma projektu īstenošanā investējis, ziedojis naudu un programmatūru vairāku desmitu miljonu ASV dolāru apjomā.

Par Microsoft

Microsoft (Nasdaq “MSFT” @microsoft) virza digitālo transformāciju mākoņtehnoloģiju un lietu interneta laikmetā. Uzņēmuma misija ir sniegt iespējas ikvienam cilvēkam un ikvienai organizācija uz pasaules sasniegt vairāk.

Papildu informācija:

Gunta Līne, Microsoft Latvia komunikācijas konsultante, tel.: +371 29432975; e-pasts: gunta.line@mrsgrupa.lv