Ar Norvēģijas Finanšu instrumenta atbalstu “DATI Group” uzsāk jauna, ilgtspējīga produkta piedāvājumu Baltijas tirgū

Latvijas vadošais IT infrastruktūras uzņēmums “DATI Group” radījis multifunkcionālu lielo datu analītikas platformu “FLEX Cloud Services”. Tie ir pirmie īpaši izstrādei piemērotie datu izmitināšanas un analītikas pakalpojumi Baltijā. Platforma FLEX Cloud Services ir izvietota Latvijā izveidotā un uzturētā mākonī, konteinera datu centrā Rīgā. Tā darbības nodrošināšanai tiks izmantota saules enerģija un iekārtu radītais siltums izmantots tuvējo biroja ēku apsildei. Projekta kopējās investīcijas sasniedz 736 768 eiro, no kurām 55% sedz Norvēģijas Finanšu instrumenta (NFI) atbalsta programma mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.

““FLEX Cloud Services” izstrādes projekts dalāms divās daļās – fiziskā datu centra izveide un pakalpojumu izstrāde. Sadarbībā ar “Norsk Energi”, esam radījuši ilgtspējīgu, energoneitrālu datu centru konteinerā. Tas mums ļauj sniegt Baltijā unikālus izmitināšanas un analītikas pakalpojumus, kas pielāgoti izstrādes un testa vides vienkāršotai izveidei. Analizējot esošo mākoņpakalpojumu tirgu, esam pārliecināti par “FLEX Cloud Services” konkurētspēju ne tikai vietējā, bet arī starptautiskā tirgū. Plānojam, ka vismaz 30% no klientiem būs tieši ārpus Latvijas,” skaidro “DATI Group” valdes locekle Rasa Gulbe.

Latvijā radīts produkts izaicina globālos spēlētājus

Latvijā radītais “FLEX Cloud Services” metīs izaicinājumu mākoņpakalpojumiem starptautiskajā tirgū ar izstrādei pielāgotām vidēm, kas veidotas ar atvērtām tehnoloģijām atbilstoši ES likumdošanai. “FLEX Cloud Services” piedāvās darba sākšanai jau sakonfigurētus un pieejamus izstrādei nepieciešamos rīkus, kas ir īpaši būtiski izstrādātājiem, sistēmu administratoriem un biznesa attīstītājiem. Turklāt, klientu datu uzglabāšana tiks nodrošināta atbilstoši Eiropas Savienības likumdošanai.

Rasa Gulbe uzsver, ka “Latvijai ir milzīgs IT eksporta potenciāls – zinoši speciālisti, globāla pieredze un praktiska pieeja biznesa izaicinājumu risināšanā. Bieži pietrūkst vien investīcijas, lai īstenotu šo potenciālu. Pateicoties Norvēģijas Finanšu instrumentam, mums ir dota šāda iespēja.”

Ilgtspējīgi pakalpojumi – IT nozares jaunais standarts

Ilgtspējīgi datu centri sniedz augstāko drošību un jaudu ar vismazāko ekoloģisko pēdu. Ņemot piemēru no kripto valūtu racējiem, ēkas būvniecības vietā “DATI Group” izvēlējās efektīvu un elastīgu virzienu – datu centru izvietojot viegli paplašināmā konteinerā. Risinājuma izstrādē tika uzsākta sadarbība ar Norvēģijas vadošo enerģētikas konsultāciju uzņēmumu “Norski Energi”. Norvēģijas eksperti sniedza konsultācijas par siltuma uzkrāšanas un novirzīšanas sistēmas izveidi uzstādītajai infrastruktūrai, kā arī veica novērtējumu saules paneļu iegādei un pārvaldībai. Pateicoties  ieviestajai siltumpārvades sistēmai, dabā nenonāks 76, 63t oglekļa dioksīda (CO2). Savukārt iekārtu radītais siltums tiks izmantots blakus esošā biroju kompleksa apsildei.

Pieaug pieprasījums pēc datu centriem

“DATI Group” radītā produkta mērķis ir atvieglot tehniskās komandas darbu, veicinot efektīvāku un kvalitatīvāku sadarbību starp IT izstrādātājiem, sistēmu administratoriem un biznesa attīstītājiem. Ar “FLEX Cloud Services” risinājuma palīdzību iespējams veidot tehnoloģisko bāzi digitālo produktu straujākai attīstībai. Pēdējo gadu tendences liecina par stabili augošu pieprasījumu pēc aizvien lielākas datu centru kapacitātes. Rezultātā datu centri paliek arvien lielāki, bet to efektivitāte netiek līdzi un ir jāspēj rast jaunus, ilgtspējīgus risinājumus jaudas nodrošināšanai.

Projekts Nr. NP-2021/16  “Jauna pakalpojuma multifunkcionālas lielo datu analītikas platformas izveide ilgtspējīgā konteinera datu centrā” līdzfinansēts ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu.

Par DATI Group:

SIA “DATI Group” ir Latvijas uzņēmums ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi kritiskās IT infrastruktūras ieviešanā un nodrošināšanā, sākot no jaunākajām tehnoloģijām analītikas, izmeklēšanas un kiberdrošības jomās, līdz risinājumu integrēšanai un izvietošanai mākonī. DATI Group ir vienīgais uzņēmums Latvijā, kas nodrošina uzticamus IT infrastruktūras pakalpojumus gan vietējiem uzņēmumiem, gan tādiem starptautiskiem projektiem kā CERN CSM. Uzņēmums specializējas IT infrastruktūras risinājumu izstrādē, ieviešanā un uzturēšanā publiskā, akadēmiskā un privātā sektora iestādēs un uzņēmumos.

Papildu informācija:

Linda Ģermane
SIA “DATI Group” mārketinga vadītāja
Mob.: +371 26004041
Linda.Germane@datigroup.com
www.theflexcloud.com