Ar digitalizāciju padarīt uzņēmuma procesus efektīvākus – digitālās transformācijas tendences 2023. gadam

Digitalizācijas un optimizācijas procesi ir kļuvuši par neatņemamiem uzņēmumu stratēģiskās attīstības veiksmes faktoriem. Digitālās tehnoloģijas un produkti ļauj uzņēmumiem uzlabot darba efektivitāti, samazināt izmaksas, palielināt ienākumus un, ļoti svarīgi – uzlabot arī klientu pieredzi. Tādēļ ir būtiski, lai uzņēmumi spētu analizēt savus pašreizējos darbības rezultātus, saprastu, kas šajā brīdī prasa visvairāk laika un resursu, un izvērtētu priekšrocības, ko var sniegt digitālā transformācija. SK ID Solutions Latvijas komanda piedāvā ielūkoties digitalizācijas tendencēs šim gadam, kuras noteikti nevajadzētu palaist garām.

Digitālā transformācija ir ne vien praktisku uzlabojumu ieviešana, tās ir vispārīgas izmaiņas arī uzņēmuma darbinieku, vadītāju un arī sabiedrības domāšanā kopumā. Digitālās tehnoloģijas un to attīstība palīdz uzņēmumiem būt elastīgākiem un pielāgoties mainīgajiem tirgus apstākļiem, kā arī izprast tirgus vajadzības, prognozēt pieprasījumu un izveidot elastīgu uzņēmējdarbības plānu.

1. Multi-cloud vai mobilā sadarbība

Izvēle par labu multi-cloud jeb vairāku mākoņrisinājumu vienlaicīgai lietošanai nodrošina uzņēmējiem lielāku elastību, jo iespējams izvēlēties savām, klientu, lietotāju vajadzībām vispiemērotāko risinājumu, kā arī piegādāt un nodrošināt digitālās iespējas vienmēr uz visur. Turklāt, ja vienā platformā rodas pakalpojuma traucējumi, iespējams ātri pārslēgties uz citu, nepārtraucot darbību. Vairāki paralēlie risinājumi ļauj uzņēmumiem izmantot dažādas unikālās funkcijas un iespējas, tādējādi veidojot stabilāku un efektīvāku IT infrastruktūru. Kurpretim virtuālās  sadarbības jomā, jāatceras, ka pandēmija savā ziņā piespieda mūs visus veikt lēcienu uz priekšu virtuālās sazināšanās un informācijas apmaiņas jomā, kā rezultātā ir vien jāturpina attīstīt un pētīt pieejamo saziņas platformu klāstu, lai padarītu darbu un saziņu pēc iespējas ērtāku un vienkāršāku.

2. Fokusa maiņa no B2B uz B2B2C

Ir jāpievērš pastiprināta uzmanība transformācijai arī pakalpojumu nodrošināšanas jomā. Uzņēmēju fokusa maiņa no B2B uz B2B2C ir kļuvusi par svarīgu stratēģiju daudzos uzņēmumos, jo tā ļauj tiem sasniegt jaunus klientus un paplašināt savu tirgus daļu. B2B2C modelis pievēršas uzņēmumu sadarbībai ar trešās puses piegādātājiem vai platformām, kuru galvenie klienti ir patērētāji. Tāpat B2B2C modelis var palīdzēt uzņēmumiem veicināt uz klientu pieredzi orientētu personalizētu pieeju, kas ir svarīgi, lai iegūtu vai saglabātu lojālos klientus. Šis modelis ir īpaši izdevīgs, ja uzņēmums strādā ar produkciju vai pakalpojumiem, kas ir tieši vai netieši vērsti uz patērētāju tirgu, piemēram, programmatūras uzņēmums var izmantot B2B2C modeli, lai sniegtu pakalpojumus mazākiem uzņēmumiem, kas pēc tam izmanto šo programmatūru, lai saviem klientiem piedāvātu vēl labākus pakalpojumu piedāvājumus.

3. Mākslīgais intelekts (MI) un mašīnmācīšanās iespējas

Uzņēmēji, kas strauji pielāgojas jaunajai realitātei, noteikti piekritīs, ka viss, ko var automatizēt, ir jāautomatizē. No tā ieguvēji ir visi, turklāt ne vien attiecīgais uzņēmums vai nozare, bet arī, piemēram, klienti, jo uzņēmuma darbiniekiem ir vairāk laika dažādu citu jomu pilnveidošanai, tā kā procesus, kas līdz šim aizņēmuši daudz laika, turpmāk īstenos, piemēram, ar MI starpniecību. Tā straujā attīstība ir skaidri parādījusi, ka nav jāuztraucas arī par rezultāta kvalitāti, jo MI mācās no kļūdām, top gudrāks ar katru dienu. Ar šādu procesu optimizēšanu tiek nodrošināta arī labāka klientu pieredze, tiek paaugstināts produktivitātes līmenis, darbiniekiem tiek sniegta iespēja strādāt gudrāk un efektīvāk, kā arī rodas iespēja izvērtēt un optimizēt cilvēkresursus.

4. Jārespektē klientu paradumi un dzīvesstils

Ir jāatceras, ka svarīgāk par visu ir rūpēties, lai pakalpojumi, platformas, e-veikali, rīki palīdzētu, nevis sarežģītu lietotāju ikdienu. Šajā kontekstā varam runāt par diviem virzieniem, kas jāattīsta un jāņem vērā uzņēmējiem – jaunais jauktais strādāšanas modelis un e-komercijas uzplaukums. Pirmā gadījumā ir svarīgi apzināties, ka attālinātais vai daļēji attālinātais darbs nav tikai sīka nianse, bet gan nozīmīga darbinieku jaunās ikdienas sastāvdaļa, kas nekur strauji nepazudīs. Ir jāpielāgo potenciālo klientu uzrunāšanas, piesaistīšanas veidi, vairāk jādomā par tiešsaistes mārketingu, paredzot, ka ir tādi cilvēki, kas savu ikdienu lielākoties pavada mājās. Tas viss iet cieši roku rokā arī ar e-komerciju – pēdējo 20 gadu laikā krasi mainījies veids, kā patērētāji un uzņēmumi savstarpēji sazinās, un klientu vēlmes aizvien vairāk pieaug, jo paralēli pieaug arī e-komercijas klientu apkalpošanas standarti. Rezumējot – ir svarīgi sekot līdzi tam, kur jūsu potenciālā auditorija vai klienti atrodas un kam viņi dod priekšroku; šim lieti var noderēt dažādi patērētāju datu analīzes rīki.