Aicinām pieteikties hakatonam “Hackforce”

Hakatons HackForce, kas norisināsies no 11. līdz 13. martam tiešsaistē, aicina ikvienu pieteikt idejas un radīt risinājumus. Organizatori aicina iesaistīties programmētājus, ekspertus un jebkuru aktīvo sabiedrības locekli, kurš var piedāvāt savas prasmes un laiku. Reģistrācija hakatonam šeit.

Šobrīd, kad Ukraina varonīgi cīnās par visas Eiropas brīvību, ikviens no mums meklē iespēju palīdzēt – ar finansējumu, darbu, laiku un prasmēm. Latvijas uzņēmēji un privātpersonas ir dāsni ziedojuši līdzekļus un preces, turpretī nevalstiskās organizācijas un valsts iestādes nepārtraukti strādā, lai palīdzētu ar nepieciešamo iedzīvotājiem Ukrainā, gan bēgļiem šeit Latvijā.

Šis ir brīdis, kad katra diena ir no svara, lai palīdzētu, un spēja ātri radīt risinājumus ir izšķiroša. Mūsu pasaule ir mainījusies neatgriezeniski, un darbs ir tikai sācies. Šis ir aicinājums visiem tiem, kuri meklē jaunus veidus, kā palīdzēt tiem, kam mūsu palīdzība šobrīd ir visvairāk nepieciešama.

Idejas risinājumiem – sadarbība ar valsts un nevalstisko sektoru

Nevalstiskā sektora organizācijas un valsts iestādes, kas strādā ar atbalstu Ukrainai vai Ukrainas bēgļiem, ir aicinātas definēt savas vajadzības un idejas risinājumiem. Aicinām iesniegt izaicinājumus, kuru risinājums ir steidzami nepieciešamas vai būtu ļoti vērtīgs, bet kam nav resursu operatīvai īstenošanai pašai organizācijai.

Hakatons aicinās pāris dienu laikā ar mentoru palīdzību izstrādāt ideju pirmos risinājumus, fokusējoties un četriem būtiskākajiem virzieniem:

  • uzņēmējdarbība & talanti – atbalsts Ukrainas uzņēmumiem, darba iespējas, humanitārā palīdzība, jaunuzņēmumi un sadarbība, sankciju monitorēšana
  • valsts & nevalstiskais sektors – praktiska un sociāla palīdzība bēgļiem un tās organizēšana, praktiska palīdzība un tās koordinēšana Ukrainas atbalstam, risinājumi nevalstiskā sektora atbalstam
  • informācija & mediji – informācijas izplatīšana, informācijas analīze un koordinēšana, atbalsts Ukrainas un neatkarīgiem medijiem, komunikācijas atbalsts
  • māksla & radošās industrijas – mākslas iniciatīvas, ziedojumu akcijas, radošo industriju risinājumi nevalstiskajam sektoram, sadarbība ar Ukrainas industrijām

Organizatori aicina hakatonā iesaistīties programmētājus, ekspertus un jebkuru aktīvo sabiedrības locekli, kurš var piedāvāt savas prasmes un laiku. Pieteikties iespējams idividuāli vai komandās. Aicināts piedalīties ikviens, jebkuras prames un zināšanas var būt noderīgas dažādo risinājumu izstrādē.

Sadarbība ar uzņēmumiem Īpaši aicināti iesaistīties ir uzņēmumi, kuri ir gatavi piedāvāt savu darbinieku komandas un laiku šobrīd akūti nepieciešamu risinājumu izstrādei. Uzņēmumi var atbalstīt hakatonu:

  • ar savu laiku un zināšanām palīdzot izstrādāt kādu būtiski nepieciešamu risinājumu
  • ar finansiālu atbalstu veicinot kāda risinājuma ieviešanu dzīvē pēc hakatona

Plašāka informācija un reģistrācija šeit.