karte

Aicina izmēģināt ģeotelpisko datu servisus

SIA “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” aicina izmēģināt ģeotelpisko datu servisus. Ar ģeotelpisko servisu API palīdzību savas biznesa vajadzības risina uzņēmumi tādās nozarēs kā e-komercija, inženiertīklu apsaimniekošana un sūtījumu piegāde, kā arī valsts un pašvaldību iestādes. “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” ģeotelpisko servisu piedāvājumā ir vairāk nekā trīsdesmit dažādu ģeotelpisko servisu, un to atvasinājumi aptver ne tikai Latviju, bet arī Igauniju un Lietuvu.

Digitālā kartogrāfija

“Karšu pārlūks ir kļuvis par neatņemamu ikdienas un profesionālās dzīves plānošanas sastāvdaļu. Mēs nodrošinām vairāku veidu pamatkartes, kas noder dažādām vajadzībām. Piemēram, melnbaltā karte ir lielisks fons, uz kura attēlot savus datus, savukārt krāsainā karte kalpo par noderīgu informācijas avotu,” stāsta Mareks Kilups, “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” Ģeotelpisko risinājumu biznesa virziena vadītājs. Ticams, ka nākotnē lielāks uzsvars tiks likts uz modernākām tehnoloģijām, piemēram, vektoru mozaīku karti, kur attēla asums ir neierobežots un funkcionalitāte ļauj to izmantot pat 3D režīmā. Tikmēr rastra pamatkartes ir pieprasītas ģeotelpiskās informācijas apstrādes programmās.

AS “Augstsprieguma tīkls” ir to uzņēmumu un iestāžu vidū, kas “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” pamatkarti lieto ikdienas darbam. “Kartes detalizācija un kvalitatīvais saturs visā Latvijas teritorijā ļauj skaidri novērtēt gan mūsu resursu izvietojumu, gan plānot darbus (piekļuvi objektiem, to apstākļus) gan valsts mērogā, gan vislielākajā pietuvinājumā,” atzīst Edijs Erdmanis, AS “Augstsprieguma tīkls” IT projektu vadītājs.

Adrešu servisi

Kur atrodas Zaharija Stopija iela 2? Kāda adrese slēpjas zem noteiktām koordinātām, kuras raida mobilais telefons? Šāda veida informāciju sniedz “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” adrešu servisi, kas balstīti visu trīs Baltijas valstu oficiālajos adrešu datos, piemēram, ģeokodēšana. “Mazumtirdzniecības e-komercija mūsdienās paļaujas uz korektu informāciju par klienta atrašanās vietu. Kad uzsākām darbu šajā virzienā, konstatējām, ka globālie datu piegādātāji, kā “Google”, nespēj nodrošināt precīzus datus,” skaidro Jānis Jakaitis, SIA “Rimi Baltic” tiešsaistes risinājumu izstrādes grupas vadītājs. ““Jāņa sētas” adrešu servisi neļauj kļūdīties ar adreses ievadi, kas ietaupa mūsu un klientu laiku un izmaksas. Sekojot līdzi mūsu vajadzībām, “Jāņa sēta” spēja papildināt savus servisus ar nepieciešamo funkcionalitāti, lai panāktu optimālu rezultātu mūsu mērķu sasniegšanai,” tā Jānis Jakaitis.

Maršrutu veidošana

“Karšu izdevniecība Jāņa sēta” uztur apjomīgāko ceļu tīklu Latvijā un piedāvā dažādus servisus, kas atvasināti no tā. Šie dati ir ļoti nozīmīgi maršrutu veidošanā, kas balstās uz ceļu kategorijām, uzturēšanas klasi, segumu, atļauto un vēsturisko vidējo braukšanas ātrumu un citiem parametriem. “Uzņēmuma “Mappost” ikdiena ir saistīta ar maršrutu optimizāciju specifisku klientu interesēm (atkritumu apsaimniekotāji, pārtikas un sūtījumu piegādātāji, mežsaimniecības uzņēmumi), kuras apmierināt noteikti būtu sarežģīti bez “Jāņa sētas” kvalitatīvajiem Latvijas ceļu datiem. Ceļu dati pēc klienta specifiskajām biznesa prasībām var tikt pielāgoti un papildināti, reaģējot ātri un datus precizējot. Turklāt “Jāņa sētas” datu speciālisti spēj radīt maršrutēšanas servisus no gandrīz jebkuriem datiem gandrīz jebkurai vietai,” stāsta Mārtiņš Vimba, SIA “Mappost” valdes loceklis.

“Karšu izdevniecība Jāņa sēta” piedāvā arī dažādus specifiskus telpiskajos datos balstītus API, piemēram, informāciju par atļauto braukšanas ātrumu noteiktā ceļa posmā vai pasta poligonu meklēšanu. Ar pilnu ģeotelpiskos servisu klāstu iespējams iepazīties “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” tīmekļa vietnē https://developers.kartes.lv/. Savukārt katra servisa vispārīgāks apraksts apskatāms www.kartes.lv/lv/geodatu-servisi/.