5G-Techritory

5G techritory notiks virtuāli

No 2020. gada 11. līdz 12. novembrim Rīgā jau trešo reizi notiks viens no nozīmīgākajiem 5G tehnoloģiju pasākumiem – Baltijas jūras reģiona ekosistēmas forums “5G Techritory”, pulcējot vadošus jomas ekspertus no visas pasaules. Šī gada foruma nosaukums “Gads pēc 5G ieviešanas: pirmā pieredze un mācība nākotnei”. Pielāgojoties situācijai pasaulē, pirmo reizi pasākums notiks virtuāli, konferences saturu straumējot no centrālās norises vietas “Vefresh” inovāciju kvartālā Rīgā.

Foruma diskusijās meklēs atbildes, kā samazināt 5G ieviešanas izmaksas un uzņēmumiem sākt ar to pelnīt, kā vairot 5G sniegto pienesumu sabiedrībai un pārvarēt sabiedrībā valdošo tehnofobiju, kāpēc 5G nav veicinājis tik strauju nozares attīstību, kā iepriekš tika prognozēts u.c.

Līdztekus likumu, regulējumu un iesaistīto pušu sadarbības veicināšanas apspriešanai, šogad 5G Techritory aplūkos arī profesionāļu līdzšinējo pieredzi. Visi iesaistītie sniegs jaunus viedokļus par nozares procesiem un dalīsies izpratnē par nozares problēmu risināšanu un pārvarēšanu.

Forums pulcēs 5G politikas veidotājus, nozares organizāciju, korporāciju un biznesa līderus no visas pasaules. Konferencē uzstāsies “Nokia”, “Qualcomm”, “AT&T”, “DOCOMO” pārstāvji, Starptautiskās telekomunikāciju savienības (ITU), Globālās mobilo sakaru piegādātāju asociācijas (GSA), 5G infrastruktūras asociācijas (5G-IA) eksperti, kā arī Eiropas Komisijas un Ziemeļvalstu Ministru padomes vadošās amatpersonas.

“5G Techritory” ir ikgadējs 5G ekosistēmas forums, ko organizē VAS “Elektroniskie sakari”. Tā ir platforma 5G tehnoloģiju sekmīgai attīstībai un komercializācijai, ar mērķi atbalstīt Baltijas jūras valstu sabiedrības, ekonomikas un uzņēmējdarbību.

Foruma stratēģiskais partneris – “LMT”.