3D druka un risinājumi

Biznesa ceļojums uz Hamburgu par tēmu “3D druka un risinājumi”

Unikāla iespēja iepazīties ar novitātēm aditīvajā ražošanā. Pievienojieties 23. un 24. maijā lietišķā braucienā uz Hanzas pilsētu Hamburgu, kur nozares vadoši pasaules uzņēmumi atvērs durvis tikai grupas dalībniekiem, lai iepazīstinātu ar jaunākajiem sasniegumiem šajā jomā. Šo uzņēmumu eksperti atbildēs uz grupas dalībnieku jautājumiem.

Reģistrācija līdz 10.04.2019.

Norises vieta: Vācija, Hamburga

Pasākuma valodas: angļu

Cena: 1500 EUR + PVN

Lidmašīnu detaļu sērijveida ražošana, ēku būvniecība trīs dienu laikā, asinsvadu atjaunošana, dažādi individuāli 3D risinājumi pārtikai – 3D printēšanas pielietojuma jomas un materiāli pastāvīgi pilnveidojas un paplašinās, parādās arvien jaunas atziņas par aditīvās ražošanas iespējām, to tehnoloģisko un ekonomisko potenciālu. Secinājums ir tikai viens – aditīvā ražošana ir evolūcijas process, no kura uzņēmumi nespēs izvairīties. Vācija, jo īpaši Hamburgas klasteru reģions, ir piemērs aditīvās ražošanas perspektīvām daudzās jomās. 2018. gadā Hamburgas metropoles teritorijā tika izveidots 3D drukas tīkls ar mērķi kļūt par vienu no šīs jomas vadošajiem centriem pasaulē. Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kameras (AHK) piedāvātajā biznesa braucienā iepazīsieties ar izciliem 3D risinājumu piemēriem, iegūsiet jaunāko informāciju par aktuālajām tendencēm un iespējām 3D printēšanas pielietojumā. Fraunhofera Institūts ir viena no vadošajām institūcijām aditīvās ražošanas jomā, centrā izvirzot tādu pētniecības uzstādījumu kā „dizains-process-rūpnīca-digitalizācija” un piedāvājot risinājumus kosmosa, automobiļu, polimēru, medicīnas, mašīnu un darba aprīkojuma izpētes un apguves procesiem.  

PROGRAMMĀ

  • Fraunhofa Aditīvās ražošanas un tehnoloģiju institūts (IAPT)
    Fraunhofera IAPT ir viena no vadošajām institūcijām aditīvās ražošanas jomā, izpētes fokusā liekot dizainu, procesu, rūpnīcu un digitalizāciju,lai realizētu ražošanas tehnoloģiju industrializāciju, nodrošinātu pilnīgi jaunus un resursu ziņā efektīvus produktus. Tiek piedāvāti risinājumi kosmosa, automobiļu, polimēru, medicīnas, mašīnu un darbarīku jomā. Klientu lokā ir arī Bugatti un Airbus.
  • Airbus S.A.S
    Airbus ir lielākais lidmašīnu ražotājs Eiropā un ar savu kvalitatīvo darbu un inovatīvo gaisotni iemantojis pasaules slavu gan aviācijas, gan kosmosa rūpniecībā. Hamburgā atrodas vairākas Airbus filiāles: sākot ar rezerves daļu centru līdz plānošanas un attīstības birojiem, ražošanas iekārtām un galīgajai montāžas līnijai un mācību centram. Divās ražošanas līnijās notiek A318, A319 un A321 noslēdzošā montāža. Apmeklējuma laikā Jums būs iespēja gūt ieskatu A320 sērijas un A380 sērijas lidmašīnu tapšanā. Airbus intensīvi iesaistās arī 3D lidmašīnu detaļu ražošanas iespēju izpētē, par ko varēsiet pārliecināties, esot uzņēmumā. Iepazīsim arī milzu pētniecības iekārtu – lietojumprogrammu platformu “Viedā mobilitāte”. 
  • Lehmann & Voss Co. KG
    Lehmann & Voss Co. KG ir ķīmijas uzņēmums, kas jau 125 gadus nozares speciālistiem pārdod ķīmiskos un minerālproduktus. 1984. gadā Hamburgā Lehmann & Voss Co. KG tika reģistrēts kā tirdzniecības uzņēmums. Gadu gaitā tas radījis spēcīgas ražotnes, ieguvis daudz ārzemju sadarbības partneru un kļuvis par individuālo pasūtījumu tirgus līderi 3D drukāto materiālu masveida produkcijas ražošanā. 2017. gadā uzņēmums ieviesa tirgū LUVOCOM 3F, ekstrūzijā balstītu 3D drukāšanas metodi, kā, piem., FFF.
  • ZAL – Lietišķās aviācijas pētniecības centrs
    ZAL ir tehnoloģiskās pētniecības un attīstības tīkls civilās aviācijas nozarē Hamburgas metropoles reģionā. Tas veido saskarni starp zinātni, rūpniecību un Hamburgas pilsētu, tādējādi uzturot un nepārtraukti paplašinot pasaules trešo lielāko civilās aviācijas centru. ZAL fokusā ir kosmosa tehnoloģiju integrācija un industrializācija. Šim nolūkam ZAL veido vienotu rūpniecības un zinātnes tīklu, kā arī praktisku domnīcu kultūru, piedāvājot saviem partneriem vismodernākās pētnieciskās un attīstības infrastruktūras. ZAL ir sadalīts trīs kompetences centros (CoC), viens no tiem ir CoC Aircraft Manufacturing & MRO (uzturēšana, remonts, kapitālais remonts), kas nodarbojas arī ar aditīvo ražošanu. Zinātnes un ražošanas jomā šī CoC jaudīgākie sabiedrotie ir Airbus Operations GmbH, Lufthansa Technik AG, kā arī Brīvā un Hanzas pilsēta Hamburga.
  • ConmatiX Engineering Solutions GmbH
    ConmatiX ir 2000. gadā dibināts uzņēmums, kas kļuvis par visaptverošu aditīvās ražošanas pakalpojumu sniedzēju CAD / CAM / CAE jomā. Tas sniedz konsultācijas un atbalstu ražošanas procesu digitalizācijā un aditīvajā ražošanā, ieskaitot apmācības, kā arī mašīnu un tehnoloģiju uzstādīšanu un servisu, ražošanas procesu pielāgošanu, mašīnu simulāciju, pētniecību, attīstību un visbeidzot NX Open programmēšanu. Oficiālie partneri ir MS, HP un SIEMENS.

Īsumā par programmu:

Pēc ierašanās Hamburgā un iepazīšanās ar Fraunhofera Institūtu apmeklēsim Hamburgas jaunāko ievērojamo apmeklētāju vietu – Elbas filharmoniju Plaza (Plaza Elbphilharmonie). No 37 m augstās platformas var vērties gan uz Ziemeļelbu, gan arī uz pašu Hamburgas pilsētu.Ceļojuma intensīvā pirmā diena noslēgsies ar vakariņām, kam sekos naksnīga pastaiga, baudot Hamburgas UNESCO Pasaules mantojumu – unikālo Hamburgas spīķeru valstību, kas ir lielākais noliktavu komplekss pasaulē.  Nākamajā dienā sekos iepriekš nosaukto uzņēmumu apmeklējums.  

Dalības maksa par divu dienu izpētes braucienu, ieskaitot viesnīcu, ēdināšanu un ceļa izdevumus, ir 1500 eiro + PVN. Tajā iekļauts:

• lidojumi uz Hamburgu un transfērs

• viena nakts vienvietīgā viesnīcas numurā ar brokastīm

• visi uzņēmumu un pētniecības iestāžu apmeklējumi

• pārvietošanās ar mikroautobusu

• pusdienas, vakariņas restorānā

• kā arī mūsu projekta vadītāja personīgo atbalstu.