2022. gada #EUDatathon: ļauj vaļu radošumam un uzlabo dzīvi cilvēkiem ES un pasaulē

Ikgadējais atvērto datu konkurss “EU Datathon” ir pasākums atvērto datu entuziastiem un lietotņu izstrādātājiem no visas pasaules piedāvā iespēju demonstrēt atvērto datu potenciālu, padarīt savas inovatīvās idejas pamanāmas starptautiskā mērogā un sacensties par naudas balvu no 200 000 EUR vērtā balvu fonda un par Publikas simpātijas balvu.

Kā piedalīties? Tas ir pavisam vienkārši. Jums jāierosina ideja par lietotni, kurā sasaistītas un izmantotas atvērtās datu kopas un kura risina vienu no šādiem četriem tematiskajiem uzdevumiem:

  • 1. uzdevums “Eiropas zaļais kurss”,
  • 2. uzdevums “Publiskā iepirkuma pārredzamība”,
  • 3. uzdevums “ES publiskā iepirkuma pavērtās iespējas jauniešiem”,
  • 4. uzdevums “Digitālajam laikmetam gatava Eiropa”.

Galvenais nosacījums, lai iesniegtā ideja būtu sekmīga: vismaz vienai no jūsu lietotnes izstrādē izmantotajām datu kopām jānāk no data.europa.eu, kur pieejami vairāki tūkstoši datu kopu. Ja izvēlaties risināt 2. vai 3. uzdevumu, jāizmanto vismaz viena datu kopa, ko publicējusi platforma EU Tenders Electronic Daily (TED).

Turklāt ļoti iespējams, ka jūsu pieteikums sniegs inovatīvu ieguldījumu svarīgu Eiropas Savienības mērķu sasniegšanā un demonstrēs konkrētas uzņēmējdarbības modeļu vai sociālo uzņēmumu idejas. Lai rosinātu jūsu iztēli, piedāvājam iepazīties ar idejām, kuras uzvarēja iepriekšējos konkursos. 2020. gadā gan žūrijas, gan publikas atzinību izpelnījās komanda FinLine no Apvienotās Karalistes ar lietotni, kurā mazie un vidējie uzņēmumi bez maksas var saņemt individuāli pielāgotus padomus par dotāciju un investīciju iespējām, kas tiem varētu palīdzēt pārvarēt Covid-19 pandēmijas radītās grūtības. Šī lietotne ieguva pirmo vietu konkursā par uzdevumu “Ekonomika, kas darbojas cilvēku labā”, kā arī ieguva Publikas simpātijas balvu. 2021. gadā tādus pašus divkāršus panākumus guva komanda ITER IDEA no Itālijas, kura izstrādāja lietotni, kas atvieglo sieviešu profesionālo mobilitāti Eiropā. Lai iepazītos ar visām idejām, kas guvušas uzvaras laurus, apmeklējiet EU Datathon vietni.

Komandām, kas kļūs par šā gada finālistēm, tiks piedāvāts atbalsts gan izstrādes posmā, gan pēc konkursa. Sadarbība ar finālā iekļuvušajām komandām nozīmē, ka tās saņems uzaicinājumus uz atvērto datu pasākumiem un tīmekļsemināriem, kuros komandas varēs tikties ar datu nodrošinātājiem, plašāk reklamēt savus projektus un dibināt jaunus kontaktus.

Idejas jāiesniedz līdz 31. martam. Sīkāku informāciju skatiet konkursa noteikumos.

2022. gada konkursu “EU Datathon” organizē Eiropas Savienības Publikāciju birojs, un tas ir daļa no 2022. gadā izsludinātā Eiropas Jaunatnes gada, kuru iezīmē Eiropas jauniešiem domāti pasākumi un aktivitātes.

Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet EU Datathon vietni un sekojiet mums Twitter, Facebook un

LinkedIn, izmantojot tēmturi #EUDatathon.